Jak dopasować dobre wkładki ortopedyczne do butów?

Author: Brak komentarzy Share:

Lekarze często zalecają swoim pacjentom stosowanie wkładek ortopedycznych. Najczęściej jest to sposób na zniwelowanie płaskostopia poprzecznego, ale wkładki stosuje się również w przypadku koślawości stóp, w szczególności u małych pacjentów. U dzieci najłatwiej jest pozbyć się takich wad, stosując właśnie wkładki ortopedyczne do butów. Sam lekarz wypisuje jedynie receptę, jednak to specjalista dopasowuje idealne wkładki, które pasują do kształtu i rozmiaru stóp, jak również ich potrzeb.

Gdzie kupić wkładki ortopedyczne do butów?

  • Najlepiej, jeśli są to wkładki wykonywane na indywidualne zamówienie.
  • Wkładki zawsze należy dopasować do stopy i przymierzyć.
  • Nigdy nie kupuje się wkładek przez Internet, czy poza sklepami specjalistycznymi.

Obecnie bez trudu można znaleźć miejsca, w których specjaliści dokonują szczegółowych pomiarów stóp, a następnie projektują i ręcznie wykonują takie wkładki ortopedyczne do butów. Nie jest to tanie, jednak można z pewnością powiedzieć, że takie wkładki są najlepsze.

Jak poza wkładkami można dbać o swoje stopy?

Ortopedzi najczęściej zalecają swoim pacjentom wykonywanie prostych ćwiczeń. Najlepiej udać się do fizjoterapeuty, który wskaże, jakie ćwiczenia i z jaką intensywnością należy wykonywać. Robi się je w domu, na boso. Im częściej pacjent wykonuje ćwiczenia, tym lepszych rezultatów może się on spodziewać. Zazwyczaj widoczne są już po kilku tygodniach.

Zapraszamy na https://fororto.pl/indywidualne-wkladki-ortopedyczne-do-butow/

  Next Article

Drukowanie modeli 3D postaci z gier

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *